INFOLINIA I POMOC

91 300 01 59

DARMOWA DOSTAWA

PRZY PRZEDPŁACIE

JAK DOBRAĆ FELGI?

Czyszczenie i konserwacja felg aluminiowych


Czyszczenie i konserwacja felg aluminiowych
Dzięki nim Twój samochód może prezentować się doskonale. Konieczne jest jednak zadbanie o felgi aluminiowe o wielkościach 18”, 19” i 20”, które zdobią koła pojazdu. Na obniżenie walorów estetycznych alusów mogą wpłynąć takie zanieczyszczenia, jak błoto, piach, sól drogowa, pył hamulcowy czy smoła. W takim przypadku konieczne jest regularna ich konserwacja, tak aby Twoje auto prezentowało się zawsze jak najlepiej. Jak jednak dbać o felgi aluminiowe w swoim samochodzie, tak aby ich nie zniszczyć? Tego dowiesz się, czytając ten artykuł.

Dlaczego warto czyścić felgi aluminiowe?

Chociaż samochód służy nam głównie do transportu, to jednak nie ma co się oszukiwać, nie jeden właściciel chce, aby jego pojazd wyglądał oszołamiająco. W tym pomagają właśnie dobrze dobrane alusy, dzięki którym auto nabiera zupełnie nowego charakteru. Niestety zanieczyszczenia bardzo szybko obniżają ich walory estetyczne. Właśnie dlatego warto regularnie czyścić felgi aluminiowe – tak aby cieszyć się pięknie wyglądającym pojazdem.

Czego potrzeba do czyszczenia felg aluminiowych?

Przede wszystkim najlepiej robić jest to ręcznie przy użyciu odpowiednich detergentów. Konserwację możesz przeprowadzić za pomocą myjki ciśnieniowej, ale potraktuj to jako pomoc w czyszczeniu zabrudzeń. Robiąc to ręcznie, dokładniej usuniesz wszelkie zanieczyszczenia. Specjalistyczne preparaty do czyszczenia alusów nie kosztują dużo - ich ceny zaczynają się już od 10 zł!

W jaki sposób czyścić alsuy?

W usuwaniu zanieczyszczeń warto zaopatrzyć się w specjalistyczne detergenty. Na samym początku upewni się, że felgi aluminiowe w Twoim aucie są zimne. Następnie spłucz pierwszą warstwę zabrudzeń zimną wodą. Pamiętaj przy tym, że zachować odpowiednią odległość, minimum 10-15 cm. Twoim kolejnym krokiem powinno być usunięcie zabrudzeń ze wszelkich zakamarków za pomocą zakupionego detergentu. Zanim środek wyschnie, spłucz go bardzo dokładnie wodą. Następie powtórz wszystkie kroki do uzyskania zadowalającego efektu. Na samym końcu pamiętaj o zabezpieczeniu alusów woskiem. W dotarciu do wszystkich zakamarków, możesz się wspomóc rotując kołem.